Basis technieken – Kabel en Probe Hygiëne

Hygiene bij gebruik van echokop

Er enkele belangrijke regels voor het gebruik van de echokop. De probe zelf is te vergelijken met het oog en de kabel met de n. opticus, verantwoord gebruik van beide zorgt ervoor dat de signaal en beeldkwaliteit zo lang mogelijk optimaal blijven. Bij gebruik van de echokop dienen de kabels spanningsvrij te zijn, vergewis uzelf ervan dat er geen knopen in de kabel komen of dat u er bijvoorbeeld met het apparaat overheen rijdt. Dit leidt namelijk tot kabelbreuken en belangrijke afname in het signaal naar het apparaat.

Reiniging na onderzoek

Aan het einde van het onderzoek kunt u met droge doeken (katoen of papier), de gel weer verwijderen en reinigt u de echokop en kabel met de speciaal daarvoor beschikbare doekjes. Vermijdt het gebruik van alcohol houden vloeistoffen, deze tasten de echokop en het omhulsel van de kabel aan.