Basis – Tarsale Tunnel Syndroom

Tarsale Tunnel Syndroom Protocol Echografie

Echo is bij drukneuropathie van n. tibialis niet alleen sensitiever maar heeft ook hogere specificiteit dan het vaak technisch lastige EMG (bijv. bdz niet opwekbaar of kan passen bij meerdere lokalisaties); er hoort bij een positieve test altijd een relatie te zijn met een naburige structuur die druk geeft (verdikking zonder compressie komt oa ook voor bij polyneuropathie).(1-6)

Meting:

  • Zenuwdikte (CSA) thv distale onderbeen en mediale malleolus.
  • Scannen en beoordeling op compressie en specifieke afwijkingen (tumor, cyste, intraneuraal ganglion, etc).

Referenties

  1. Alshami AM, Cairns CW, Wylie BK, Souvlis T, Coppieters MW. Reliability and size of the measurement error when determining the crosssectional area of the tibial nerve at the tarsal tunnel with ultrasonography. Ultrasound Med Biol. 2009;35(7):1098-102.
  2. Vijayan J, Therimadasamy AK, Teoh HL, Chan YC, Wilder-Smith EP. Sonography as an aid to neurophysiological studies in diagnosing tarsal tunnel syndrome. American J Phys Medicine Rehab. 2009;88(6):500-1.
  3. Fantino O. Role of ultrasound in posteromedial tarsal tunnel syndrome: 81 cases. J Ultrasound. 2014;17(2):99-112.
  4. Samarawickrama D, Therimadasamy AK, Chan YC, Vijayan J, Wilder-Smith EP. Nerve ultrasound in electrophysiologically verified tarsal tunnel syndrome. Muscle Nerve. 2016;53(6):906-12.
  5. Coraci D, Ioppolo F, Di Sante L, Santilli V, Padua L. Ultrasound in tarsal tunnel syndrome: Correct diagnosis for appropriate treatment. Muscle Nerve. 2016;54(6):1148-9.
  6. Doneddu PE, Coraci D, Loreti C, Piccinini G, Padua L. Tarsal tunnel syndrome: still more opinions than evidence. Status of the art. Neurol Sci. 2017;38(10):1735-9.