Basis – Peroneus Neuropathie

Peroneus neuropathie protocol echografie

Echo is ook bij peroneus (druk)neuropathie complementair aan EMG, helpt bij lokaliseren (ontbreken geleidingsstoornissen of uitsluitend axonale schade) en vaststellen van de aard van de afwijking (tumor, cyste, intraneuraal ganglion, etc).(1, 2)

Meting:

  • Zenuwdikte (CSA) thv knie naast bicep femoris, fibulakop.(1)
  • Aanwezigheid van hypervascularisatie.
  • Scannen proximale segment tm ischiadicus en beoordeling op specifieke afwijkingen (tumor, cyste, intraneuraal ganglion, etc).

Referenties

  1. Visser LH, Hens V, Soethout M, De Deugd-Maria V, Pijnenburg J, Brekelmans GJ. Diagnostic value of high-resolution sonography in common fibular neuropathy at the fibular head. Muscle Nerve. 2013;48(2):171-8.
  2. Visser LH. High-resolution sonography of the common peroneal nerve: detection of intraneural ganglia. Neurology. 2006;67(8):1473-5.